ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ :
Home » » Θρίαμβος Ολυμπιακού στο ντέρμπι με Παναθηναϊκό

Θρίαμβος Ολυμπιακού στο ντέρμπι με Παναθηναϊκό

Written By Ανώνυμος on Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2012 | 09:00

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Παναθηναϊκού με 3-2 σετ στο κλειστό του Ρέντη στον πρώτο αγώνα του δευτέρου γύρου της Α1 γυναικών
Η προσπάθεια φαίνεται πως ανταμείβεται σιγά - σιγά από τα κορίτσια του Τέλη Σωτήρχου που κατάφεραν να επικρατήσουν του Παναθηναϊκού στον πρώτο αγώνα του δευτέρου γύρου με 3-2 σετ στο Ρέντη.
Οι "ερυθρόλευκες" με ηγέτη και πρώτη σκόρερ τη Ράντι Τένεβα (20 πόντοι), έφτασαν δίκαια στη νίκη απέναντι στις «πράσινες», που προηγήθηκαν δύο φορές σε ένα συναρπαστικό ως προς τη διακύμανση αγώνα.
Ο Ολυμπιακός μ' αυτή τη νίκη ισοβαθμεί πλέον με τον Παναθηναϊκό στη δεύτερη θέση.
το πρώτο σετ οι «ερυθρόλευκες» είχαν συνεχώς το προβάδισμα φτάνοντας μέχρι και το 14-8 με τον Παναθηναϊκό να αντιδρά στο τέλος και να κάνει το 1-0.
Στο δεύτερο σετ, ο Ολυμπιακός έκανε... περίπατο για το 1-1, με τις «πράσινες» να απαντούν με τον ίδιο τρόπο και να ανακτούν το προβάδισμα με 2-1.
Ντέρμπι με τα όλα του στο τέταρτο σετ, με ανατροπές και τελικό νικητή τον Ολυμπιακό που έστειλε το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί, οι γηπεδούχες είχαν καλό μπλοκ, λίγα λάθη και έφτασαν στο τελικό 15-8.
Ο Ολυμπιακός πήρε δύο βαθμούς, ο Παναθηναϊκός έναν και πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στου 16, 4 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.